Bakan Tekin damarlarına bastı! FETÖ/PKK’ya övgüler düzen Geziciler yine hortladı!

MEB Müsteşarlığı döneminde uluslararası güç odaklarına rağmen “dershanelerin kapatılmasını” da içeren ve FETÖ, PKK gibi terör örgütlerine karşı temizlik operasyonu başlatan ve gençlerin ve çocukların bu terör örgütlerin elinden kurtulması için çabalayan ve bu mücadelesini sürdüren Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, bu sefer de terör sevicilerinin hedefinde.

DEVLETE TERÖRİST DİYEN ZİHNİYETİN HEDEFİNDE BAKAN TEKİN VAR

TBMM’deki bütçe görüşmelerinde Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’in sözlerinin sadece bir kısmını cımbızlayp bağlamından kopararak kara propaganda dönüştürenlerin arasına bu kez de devleti terörist olmakla suçlayan imzacılar ve gezici vandallar dahil oldu. 

Bakan Yusuf Tekin’i hedef gösteren ve “sanatçılar girişimi” adıyla muhtırayı andıran bildiriye imza atan sözde aydın ve sanatçılar içerisinde  FETÖ/PKK’ya övgüler düzen isimlerle “Gezi” kalkışmasında rol alan kişilerin yer alması dikkati çekiyor. 

KÖKÜ DIŞARIDA PKK VE FETÖ HAREKETE GEÇTİ

Eğitimin tüm alanlarında her türlü örgüte karşı mücadele vererek tüm tehditlere rağmen varlığını ortaya koyan ve bu mücadelesini sürdüren Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin; FETÖ, PKK gibi kökü dışarıda örgütleri rahatsız etmeye devam ediyor. 

Millî Eğitim Bakanlığınca; Bakanlıklar, Türk Silahlı Kuvvetleri, Üniversiteler, TRT, AB, UNİCEF, Belediyeler, Sanayi Odaları, Ticaret Odaları, TÜBİTAK, ASELSAN, HAVELSAN, LÖSEV, TÜSİAD, TEMA, Noterler Birliği, Yeşilay, Kızılay, Microsoft, TÜRKSAT, KOSGEB, Bankalar, BOTAŞ, TUSAŞ, THY, Devlet Demir Yolları, İŞKUR, SGK, TÜPRAŞ, Türk Patent Kurumu, GSM gibi kurum ve kuruluşlar başta olmak üzere devletin denetim ve gözetimi altında yasal olarak faaliyet gösteren STK’larla iş birliği yapılması başta FETÖ, PKK olmak üzere “Gezi” kalkışmasında rol alan sözde aydın ve sanatçılar tarafından kara propagandaya dönüştürüldü. 

GEZİCİLER HORTLADI

Bakanlıkça aralarında LÖSEV, TEMA, Yeşilay, Kızılay başta olmak üzere devletin denetim ve gözetimi altında yasal olarak faaliyet gösteren dernek ve STK’larla iş birliği yapılması; başta FETÖ, PKK olmak üzere “Gezi” kalkışmasında rol alan sözde aydın ve sanatçılar tarafından kara propagandaya dönüştürüldü. 

İşte Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’e yönelik kara propaganda yürüten söz konusu güç odaklarına hizmet eden sözde aydın/sanatçıların terör sevici paylaşımları:

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x