Türkiye’deki tecrübesini İspanya ve Kıbrıs’a taşıdı

Türkiye’nin önde gelen gayrimenkul geliştiricilerinden Fenercioğlu, Türkiye’deki tecrübesini yurtdışına ihraç etmeye devam ediyor. Antalya ve Bodrum’un ardından İspanya’da proje geliştiren şirket, Kuzey Kıbrıs’ta da 8 proje yürütüyor. Adanın en büyük ikinci projesini de devreye aldıklarını açıklayan Fenercioğlu Yönetim Kurulu Başkanı Aycan Fenercioğlu, “Biz yatırımını gayrimenkulle yapmak isteyen, bundan metrik olarak para kazanmak isteyenlere cevap vermek istiyoruz. Bunun için Dünya ve Avrupa ölçeğinde gelişmekte olan, potansiyel pazarları analiz ederek önceden aksiyon alıyoruz. Çok önceden yatırımcısına hızlı bir yatırım imkanı ve esneklik sağlıyoruz. Proje geliştirme ve katma değerli işlerle sektörde ön plana çıkmayı hedefliyoruz. Ayrıca GYF ile de yatırımcılarına çoklu alternatiflerle, güvenli bir yatırım imkanı sunuyoruz. Şu an gelirimizin önemli bölümünü Antalya ve Kıbrıs’tan elde ediyoruz. Kıbrıs, şu an Antalya’ya göre daha yoğun talep görüyor. Kuzey Kıbrıs’ta yürüttüğümüz sekiz projeden bir tanesi adanın en ikinci en büyük projesi. Öz sermayemiz ile alınmış toplamda 94 bin 418 metrekare alanda inşaat faaliyetlerimizi sürdürüyoruz” açıklamasında bulundu.

Gaziveren ve Girne bölgesinde proje geliştirmeyi hedefleyen şirket, Gaziveren’de 3 bin dairelik Coastal Heaven projesinin inşaatına başladı. Satışta da iyi bir ivme yakalayan şirket, Girne’de de benzer büyüklükte proje için kolları sıvamış durumda. Fenercioğlu, “Gaziveren, Kıbrıs’ın yerleşime yeni açılan ve turistik açıdan da yeni bir bölgesi. İlk etapta 1050 daire ile başlayarak, dört yıl içinde de etap etap bu yatırımı bitireceğiz. Aynı zamanda Kıbrıs’ın farklı bölgelerinde ticari yatırımlarımız da sürecek. Gaziveren ve Girne bölgesi değer artışı gösterecek bölgelerin başında geliyor, biz Fenercioğlu A.Ş. olarak Kıbrıs’ın potansiyeline inanıyoruz. Yurt dışında faaliyet gösterdiğimiz bir başka ülke ise İspanya. Alicante bölgesindeyiz. Alicante bölgesi 331 bin nüfusa, 201 kilometrekare yüzölçümüne sahip Valensiya Eyaleti’nin güney batısında yer alan bir liman şehri. Burada da butik bir projeyi tamamlıyoruz” diye konuştu.

KENTSEL DÖNÜŞÜM TECRÜBEMİZİ DE İZMİR’E TAŞIYACAĞIZ

Fenercioğlu uzun yıllardır Antalya’da; kentsel dönüşüm, inşaat, tarım gibi birden fazla sektörde faaliyet gösteriyor. Bugüne kadar 53 proje hayata geçirdikleri bilgisini veren Aycan Fenercioğlu, “500 bin metrekarelik alanda taahhüt işimizi tamamladık. Türkiye, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve İspanya’da faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Kuzey Kıbrıs’ta 6 yıl içinde toplamda 10.000 den fazla bağımsız bölümün üretimini tamamlamış olacağız. Üç ülkede toplam 20 şirketimizle hizmet veriyoruz. İzmir’de de oldukça büyük bir kentsel dönüşüm için son aşamadayız.” dedi. İzmir’de 2 bine yakın, altında da AVM olacak şekilde geliştirme yapacaklarına dikkat çeken Fenercioğlu, “Ayrıca Londra’da ofisimizi açmak için altyapımızı tamamladık. Mayıs ayı başında açılışını yapıyor olacağız. Almanya Köln, Hollanda Amsterdam, Dubai ve Azerbaycan’da da satış ofisi anlaşmalarımızı tamamladık” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x