Trabzon’da gövde gösterisi… İmamoğlu Odatv’nin haberini okudu

Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu Trabzon Atatürk Meydanı’nda miting gerçekleştiriyor.

Yoğun katılımın olduğu mitinge önce Ekrem İmamoğlu konuştu:

“Benim için bu güzel meydanın anıları var, ben ilk Cumhuriyet Bayramı’nı ilkokul öğrencisi olarak burada kutlamıştım. Sonra lise öğrencisi olarak nice bayramları kutladım. Allah nasip etti, Trabzon’un simgesi, ışığı, enerjisi, 35. yıldönümünde Trabzonspor yöneticisi olarak anıta çelenk koyan bir genç koydum. Hukuksuz bir şekilde seçimleri iptal eden iktidara karşı tarihinin en kalabalık mitingini yine mayıs ayında bu meydanda yaptık.

Bugün de bir tarih yazacağız. Bugün buradayım ama yalnız gelmedim. Bugün aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti’nin 13. Cumhurbaşkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile geldim.

Bugün buradayız. Tevazu sahibi bir iktidarın inşası için buradayız. Çok değerli Genel Başkanı işte bu tevazuyu hayat boyu taşıyan memleketi için canını ortaya koyan ve her zaman doğrudan yana olarak Türkiye’nin 13. Cumhurbaşkanımız olacak.

Millet İttifakı olarak bugün verdiğimiz mücadelenin her aşamasında, milletimizin her sıkıntılı katmanına çare üretiliyor.

Eline bir tomar para alıp çocuğa para dağıtılmaz. Mesela ben çocuklara bu şekilde para dağıtandan harçlık alınmaz. Biz böyle biliyoruz. Öbür türlüsü insanı rencide eder. Veren eli, alan el görmeyecek. Parayı göstermek ayıptır.

Seçimi elimizde almaya kalktılar, milletimiz demokrasi tokadı attı. 4 yıldır bu iktidar sabah kalkıyor İmamoğlu, akşam yatıyor İmamoğlu diyor.

Ben buradan sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na teşekkür ediyorum. Beni İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı olmam konusunda sağlıklı düşünerek, tartışarak, bir süreci yöneterek İstanbul’a aday yaptığı için teşekkür ediyorum. Ama belki bilmiyorsunuz İstanbul tarihinde ilk kez Trabzonlu belediye başkanı var. Ben Fatih Sultan Mehmet’in fethettiği Trabzon’da doğdum.

Hukuksuzluğa karşı en büyük desteği veren milletin arkasında olduğu makamı alaşağı edemez. Kim edemez? Bir avuç insan.. 2019 seçiminden sonra ne dediler? İstanbul’u kaybeden Türkiye’yi kaybeder dediler. Vallahi biz demedik İstanbul’u kazanan Türkiye’yi kazanır dediler. Onu da biz demedik… Ben Sinoplu hemşehrilerimle birlikteyken dedim ki ‘Seni gidi seni…’ o günden anladın seçimi kaybedeceğini… Kaybedecekler çünkü artık bir avuç insanın kazanma dönemi bitti.

Sevgili gençler sizden tam destek istiyoruz. Birleşe birleşe kazanacağız. Sizlerle birlikte her şeyin çok güzel olacağı dönemi başlatmak istiyorum. Çok güçlü altılı masa var. Lideri ve kurucusu sayın 13. Cumhurbaşkanımız bu süreci yürüttü ve bu güne geldik. Bize dedi ki siz de ekleneceksiniz ve çok çalışacaksınız. Çok çalışacağız, size layık olacağız.”

Ekrem İmamoğlu, Odatv’nin “Kılıçdaroğlu İmamoğlu’nun gezisi öncesi Trabzon’a fırtına uyarısı AFAD bunun neresinde” başlıklı haberini okudu.

KEMAL KILIÇDAROĞLU

Ekrem İmamoğlu’un ardından sonra konuşma yapan Kemal Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

“AFAD’ın dediği kadar var… Bir fırtına var. Ekrem başkan İstanbul’u gerçekten de hem Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hem Fatih Sultan Mehmet’in öngördüğü İstanbul yapacak Aynı zamanda cumhurbaşkanı yardımcısı olarak görevini yapacak. Önündeki tüm bürokratik engelleri kaldıracak. Bu ülkede kavgadan bıkmadık mı? 85 milyonu kucaklaştıracağım. Bir arada olacağız ve güzel Türkiye’yi yeniden inşa edeceğiz.

Emeklilere Ramazan Bayramı ve Kurban bayramında verilecek ikramiye asgari ücret kadar olsun dedik. 8500 TL… eksik verdiler. Cumhurbaşkanı seçildiğimde önümüzdeki bayram emeklilerin hesabında 15 bin TL yatacak. Göreceksiniz… Diyecekler ki parayı nereden bulacaksın. Söz söz. Bay Kemal o paranın tamamını bulacak. 5’li çeteye, uyuşturucu baronuna para var, milyon dolarlar dönüyor, 5 yerden 6 yerden maaş alana para var… Emekliye gelince para yok! Para var, alacağım, vereceğim.
418 milyar dolarlık bir hortum var. O paranın tamamını alacağım ve bu milletin cebine koyacağım. Kim ne götürdüyse kuruşu kuruşuna biliyorum…”

Odatv.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir