Seçil Erzan’a Gelen Mesajlar Ortaya Çıktı: “Ne Oldu Senin Allah Korkuna?”

Denizbank’ta şube müdürü olan ve futbol dünyasından birçok ismi ponzi fonu ile dolandırdığı suçlamasıyla tutuklanan Seçil Erzan’ın Emre Çolak, Mert Çetin ve Ayhan Akman ile olan mesaj kayıtları ortaya çıktı.

Futboldaki ponzi dolandırıcılığı ile gündeme bomba gibi düşen Seçil Erzan’ın futbolcularla arasındaki mesaj kayıtları ortaya çıktı.

Fona 3 milyon 200 bin dolar yatıran eski futbolcu Emre Çolak’ın, 7 Nisan’da Seçil Erzan’a, “Seçil Hanım bekliyorum iki saat oldu. Şaka mı yapıyorsunuz ya? Seçil Hanım?” şeklinde mesajlar attığı görüldü.

Bir dönem Galatasaray’ın kalecisi Fernando Muslera’nın çevirmenliğini yapan Mert Çetin’in Seçil Erzan’a 75 bin dolar kaptırdığı öğrenildi.

Musa Mert Çetin, Seçil Erzan’a, “Yine kayıpsın Allah sonumuzu hayır eylesin. 1 bekliyor biliyorsun (Muslera’nın 1 milyon dolar beklediğini kastederek)” şeklinde attığı mesajlar kaydedildi.

Mert Çetin Seçil Erzan’a Muslera’yı kastederek, “Aman 1 milyondan azı olursa beni yorma hayatta gitmem evine, zaten o beni almaz. Herif telefonlarımı açmıyor. Sıkıldım artık ne oluyorsa olur, onu durduracak bir kredim kalmadı” şeklinde mesajlar atmış.

Seçil Erzan’ın kendisine cevap vermemesi üzerine Çetin, “Seço neredesin cebin kapalı? Sen bunu bize nasıl yaparsın ya? Ne oldu senin Allah korkuna?” dediği mesajlar belgelendi.

Seçil Erzan’ın ifadesinde, “Kendisine hiçbir borcum kalmamıştır. Aksine kendisinden yüklü miktarda alacağım bulunmaktadır” dediği eski futbolcu Ayhan Akman’ın da Erzan’ın telefonundaki mesajları ortaya çıktı.

Mesaj kayıtlarına göre Akman, 7 Nisan Cuma günü Erzan’a, “Ben artık bu işi soracağım haberin olsun” şeklinde mesaj atmış.

Akman’ın Seçil Erzan’ın gözaltına alındığı gün ise ona “Beni aramayı düşünüyor musun?” şeklinde mesaj attığı kayıtlardaki yerini aldı.

Seçil Erzan’ın WhatsApp’taki mesajlara ve aramalara çoğunlukla geri dönüş yapmadığı ve mesajların çoğunun silinmiş olduğu vurgulandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x