Fatih’te 4 kişilik ailenin dehşet gecesi: Balyoz ve matkapla rehin alındılar; özel harekat polisleri operasyon düzenledi

İstanbul Fatih‘te, üst komşusunun kapısını matkap ve balyozla açmaya çalışan şahıs, başarılı olamayınca kapıyı ateşe verdi. Saldırgan komşu, özel harekat polislerinin operasyonuyla etkisiz hale getirildi. Bu sırada evin içinde mahsur kalan 4 kişilik aile ise itfaiye ekipleri tarafından merdiven ile kurtarıldı.

Olay, saat 01.30 sıralarında İskenderpaşa Mahallesi Feyzullah Efendi Sokak’ta bulunan 5 katlı binada meydana geldi. İddiaya göre, 4’üncü katta yaşayan ve ismi henüz öğrenilemeyen bir kişi, daha önce birçok kez tartıştığı üst kattaki komşusunun kapısına giderek, yanında getirdiği matkap ve balyozla kapıyı açmaya çalıştı. Başarılı olamayan saldırgan, evin kapısını ateşe verdi. Evde bulunan 4 kişilik aile, evin içine giren dumandan etkilenirken, saldırganın kapıda beklemesinden dolayı da içeride mahsur kaldı. İhbar üzerine olay yerine polis, itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi. Dumandan etkilenen 4 kişi, itfaiye ekipleri tarafından merdiven ile evin penceresinden kurtarıldı. Bu sırada, olay yerine gelen polis ekipleri saldırgan ile iletişime geçerek ikna etmeye çalıştı.

Özel harekat polisleri yakaladı

Ekiplerin ikna çalışmalarının sonuç vermemesi üzerine, adrese özel harekat polisleri sevk edildi. Psikolojik sorunları olduğu iddia edilen saldırgan, özel harekat ekiplerinin düzenlediği operasyonla etkisiz hale getirilerek, sağlık ekiplerine teslim edildi.

İçeride mahsur kaldılar

Oturdukları evin kapısının saldırgan komşuları tarafından ateşe verilen 4 kişilik aile, olay anlarını cep telefonu kamerasıyla kaydetti. Görüntülerde, kapının altından evin içerisine giren dumanları gören aile fertleri, ‘yanıyoruz ya böyle bir şey yok’ diyerek görüntüledi.

“İki üç akşamda bir kapımıza geliyor”

Evde mahsur kalarak panikleyen ve pencereye çıkıp bağırarak yardım isteyen Muhammed Enes, “Alt kattaki komşu, matkapla içeri girmeye çalıştı, evin kapısını yaktı. Balyozla kapıya vurdu. Polisleri aradık, polis geldi. Camdan bağırdım polislere ‘yardımcı olsanıza adam kapıyı yakıyor’ diye. Özel harekat polisleri geldi. Saldırgan benim alt komşum, bu gece hiçbir tartışma yaşamadık, ruh hastası kendisi, kuruluyor. Daha önce de polisi çağırmıştık. Çevik kuvvet geldi, kapısını koçbaşıyla kırmıştı. Kapısını biz mi kırdık zannediyor artık, anlamadım. Sürekli, iki-üç akşamda bir geliyor. Daha önce 4-5 defa şikayetçi olduk. 1’inci kattaki komşuyu da rahatsız ediyor. O da şikayetçi oldu ama almıyorlar.” dedi.

Öte yandan, saldırganın hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındığı bildirilirken, polisin olayla ilgili çalışmaları devam ediyor. (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x