Dev derbi dış basında: Fenerbahçe ve Galatasaray, İstanbul’da sıkıldı!

Fenerbahçe ve Galatasaray, Süper Lig’in 18’inci haftasında zirve yarışı için karşı karşıya geldi. Kadıköy’deki mücadelede gol sesi çıkmadı ve takımlar puanları paylaştı. Fenerbahçe – Galatasaray derbisi dış basında da manşetlere taşındı.

Faul sayılarının ön plana çıktığı, tehlikeli pozisyonların nadiren geliştiği derrbinin ardından çarpıcı ifadeler kullanıldı.

İşte Fenerbahçe – Galatasaray derbisinin dış basındaki yansımaları…

İspanyol basınından AS’ın derbiyle ilgili haberinde, “Golsüz eşitlik iki takımı da aynı puanla zirvede tuttu” denildi.

İspanyol basınından Marca’da yer alan haberde, “Adil bir 0-0… Maçtan çıkan sonuç biraz hayal kırıklığı yarattı” ifadeleri kullanıldı.

Fransız basınından L’Equipe, derbideki beraberliğin puan durumuna etki etmediğini öne çıkardı: “Bu beraberlik Türkiye Süper Ligi’nde hiçbir şeyi değiştirmedi.”

Rumen basınından gsp.ro’da yer alan haberde, “Maçta 45 bin seyirci vardı ama görecekleri fazla bir şey yoktu” denildi.

Hollanda basınından RTL nieuws’un haberinde maçın temposuzluğuna dikkat çekildi: “Keyifsiz geçen maçta uzun süre neredeyse hiç pozisyon yaratılmadı.”

Fenerbahçe ve Galatasaray’ın puanları paylaştığı derbi Peru basınında da yer buldu. RPP.pe’nin haberinde, “İstanbul’da parti yoktu. Buna rağmen iki takım da en yakın rakiplerine karşı avantajını sürdürdü” ifadeleri kullanıldı.

Ole’de yer alan haberde, “İyi bir maç vaadine rağmen Fenerbahçe ve Galatasaray, İstanbul’da sıkıldı” denildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x