Bu neden Turbo diye sorgulayacağınız Redmi telefon geliyor!

Redmi Note 12 Turbo’ya güç veren Snapdragon 7+ Gen 2 işlemci, Qualcomm tarafından Çin’de resmi olarak tanıtıldı. Snapdragon 7+ Gen 2, çeşitli akıllı telefon üreticileri tarafından kullanılacak, Xiaomi ise bu yeni yonga setini ilk kullanan şirketlerden birisi oldu.

İşlemcisinden dolayı Turbo takısını almış olabilir

Qualcomm’dan orta-üst seviye telefonlara yeni bir soluk getirecek olan bir işlemcinin geleceği tahmin ediliyordu. Qualcomm‘un piyasaya sürdüğü bu yonga seti Snapdragon SM7475 yani Snapdragon 7 Gen 2 olarak isimlendiriliyor. İşlemci performans konusunda dediğimiz gibi epeyce bir iddialı durumda.

Redmi Note 12 Turbo’nun Snapdragon 7+ Gen 2 işlemcisiyle geleceğini ismindeki Turbo takısından az çok tahmin etmiştik. Bu yeni işlemcideki GPU, Snapdragon 8+ Gen 1’den daha az güçlü olsa da, Snapdragon 8+ Gen 1 ile aynı CPU gücüne sahip, dolayısıyla bu yeni işlemciyi amiral gemisi işlemci olarak sınıflandırabiliriz.

Xiaomi’nin haricinde Realme’de Snapdragon 7+ Gen 2’ye sahip bir akıllı telefon çıkaracak. Redmi Note 12 Turbo,POCO F5 ” markası altında dünya çapında bu isimle piyasaya çıkış yapacak. Kod adı “mermer” olan telefonun 67W şarj desteği ve 5500 mAh bataryası bulunuyor. Ayrıca telefon 120 Hz yenileme hızına sahip 6.67 inç Full HD AMOLED ekranla gelirken, Android 13 tabanlı MIUI 14 ile çıkacak.

Redmi Note 12 Turbo hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen düşüncelerinizi yorumlar bölümünde belirtmeyi unutmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir