Bu da oldu… Londra’dan saç kestirmeye Türkiye’ye geldi

14 Mayıs’taki seçimlerin ana maddelerinden biri yaşam pahalılığı ve ekonomik kriz olurken, Türk Lirası’nın tarihin en düşük seviyelerine inmesi en çok yabancı turiste yaradı…

 

Özellikle yabancı turistlerin uğrak noktalarından biri olan Antalya’ya giden İngiliz bir genç kadın yaptığı paylaşımla vatandaşın belini büken ekonomik krizin yabancılar için bir fırsat olduğunu gözler önüne sördü.

Genç kadın Türkiye’ye saç kestirmeye gelmekten dolayı çok memnun olduğunu söyledi.

İngiltere’nin başkenti Londra’da yaşayan Lujain isimli genç kadın, saçını kestirmek için Antalya’ya geldiğini video ile duyurdu. Normalde İngiltere’de 100 İngiliz pounduna (yaklaşık 2.500 TL) saçını kestirdiğini söyleyen Lujain, Antalya’da ise sadece 20 pound (483 TL) ödediğini söyledi.

Uçak seyahatine para verdiğini ama buna rağmen saçlarının çok iyi kesildiğini ve çok iyi şekil aldığını belirten genç kadın, “Şu an Türkiye’deyim, Antalya şehrinde ve burada saçımı kestirmek için kuaföre geldim. Bunun sebebi ise Türklerin saç kesme konusunda gerçekten çok iyi olmaları” dedi.

HERKES KUAFÖRÜN ADRESİNİ SORDU

Videoda kuaförün saçını kestiği kısımları paylaşan genç kadın, “Bu ufak Türk adam benim saçımı kesti” dedi. Lujain, “Kahkül istedim fakat bunun bana yakışmayacağını söylediler ve sonuçta çok daha güzel ve dolgun saçlarım oldu” dedi.

Lujain uçak biletinin fiyatını söylemese de İngiliz bulvar gazetesi The Sun, Londra’dan Antalya’ya uçuşların 39 pounddan (yaklaşık 940 TL) başladığını da belirtti. Antalya’da çekilen video büyük ilgi görürken, genç kadının sadece kuaför ücretinden 80 pound tasarruf ettiği de belirtildi.

Bazı sosyal medya kullanıcıları, “Çok güzel olmuş” derken, bazı sosyal medya kullanıcıları ise kuaförün tam adresini istedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir