Bakan Şimşek: Uyguladığımız programın sonuçları, 2024’ün ikinci yarısından itibaren görülecek

Türkiye’nin kredi risk primindeki (CDS) gerilemeyi değerlendiren Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, “Uyguladığımız ekonomik programın sonuçları 2024’ün ikinci yarısından itibaren net şekilde görülecek” dedi.
 
Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Türkiye’nin kredi risk primindeki (CDS) gerilemeye ilişkin sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu. Şimşek yaptığı paylaşımda, “Uyguladığımız ekonomik programın sonuçları 2024’ün ikinci yarısından itibaren net şekilde görülecek, böylece yatırımcı güveni daha da pekişecek ve ülkemize küresel fon akışı hız kazanacaktır” ifadesini kullandı.
 
Türkiye’nin 5 yıllık kredi risk priminin dün 364,64 baz puana inerek yaklaşık son 2,5 yılın en düşük seviyesini test ettiğini söyleyen Şimşek, “Uyguladığımız ekonomik programın sonuçları 2024’ün ikinci yarısından itibaren net şekilde görülecek, böylece yatırımcı güveni daha da pekişecek ve ülkemize küresel fon akışı hız kazanacaktır. Bu da dezenflasyon programının kısa vadeli büyüme görünümü üzerindeki aşağı yönlü riskleri sınırlayacaktır” dedi. 

 
 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x