ABD Hazine Bakanı Yellen, Müdahale Mesajı Verdi

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, küçük çaplı bankaların tehdit altında olması halinde, ABD hükümetinin sert önlemler almaya başlayacağının mesajını verdi.

ABD özelinde ilerleyen ve küresel ekonomiye sıçrayan bankacılık krizi, kripto endüstrisini de etkisi altına aldı. Bankacılık krizinin patlak vermesiyle, merkeziyetsizliğe yönelmek isteyen yatırımcılar Bitcoin‘i tercih etmeye başladı.

Diğer taraftan ABD, bankacılık krizini çözmek için yoğun mesai harcıyor. Son olarak ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, krizin küçük bankalara sıçraması halinde, hükümetin banka mevduat sahiplerini korumak amacıyla sert önlemler alacağını aktardı.

ABD Hazine Bakanı Yellen, Bankacılık Krizine Değindi

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, bankacılık krizinin küçük bankalara sıçraması halinde, banka mevduat sahiplerini korumak amacıyla müdahale edebileceklerinin sinyalini verdi.

Yellen, bir konferansta, bankacılık krizi üzerinden açıklamalarda bulundu. Yellen, ABD bankacılık sistemini korumak için gerekli olan bu müdahalenin, daha küçük kurumların bulaşıcılık riskini hedef alacağını aktardı. ABD’nin önemli isimlerinden Yellen, küçük bankalara sıçrayabilecek bankacılık krizinin, mevduat akışlarını etkileyebileceğini düşünüyor.

Son yaşanan bankacılık krizinde, ABD’li hükümet yetkililerinin geniş çaplı operasyonlar gerçekleştirdiği ve yeni planlamalar yaptığı gözlemlenmişti. ABD hükümeti, bankalara likidite enjekte ederek sıralı iflasın önüne geçmek için büyük bir adım atmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir